ЗВІТ

  практичного психолога

КЗ  «Олексіївський  ЗДО»

перед батьками, колективом

 та громадськістю з питань

статутної діяльності

закладу

у  2023 - 2024

навчальному році

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗВІТ практичного психолога ЗДО

На виконання Національної доктрини розвитку освіти, п. 3 наказу Міністерства освіти і науки від 23.03.2005 № 178,  «ПОЛОЖЕННЯ про заклад дошкільної освіти» постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 86), з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базуються на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації  я,  ДЕМИДЕНКО Є.А.,  практичний психолог закладу дошкільної освіти КЗ «Олексіївський ЗДО», на яку покладені обов’язки керівника закладу з 02.04.2024 року, освіта вища, педагогічний стаж 14 років, звітую про основні напрямки  діяльності  ЗДО за 2023-2024 навчальний рік.

         Головними завданнями мого звіту, як засобу  інформування громадськості є:

- забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти;  

- забезпечення прозорості у діяльності   ЗДО;

-задоволення інформаційної потреби різних груп користувачів: батьки, педагоги,  засоби масової інформації та органи влади.

       КЗ «Олексіївський ЗДО»  у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про  заклад дошкільної освіти,  оновленим Базовим компонентом дошкільної  освіти , Закону України «Про охорону праці»,  Закону України  «Про цивільну оборону», Закону України «Про дорожній рух», Закону України «Про відпустки», Кодексу «Про працю», Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді; рішеннями  Олексіївської сільської  ради і її виконавчого комітету; освітньою програмою  «Дитина», а також відповідно власного Статуту та річного плану роботи  ЗДО, ПОЛОЖЕННЯМ про внутрішню систему забезпечення якості освіти КЗ «Олексіївський ЗДО», ПОЛОЖЕННЯМ про академічну доброчесність в КЗ «Олексіївський ЗДО», Стратегії розвитку КЗ «Олексіївський ЗДО»

на 2021-2026 роки.

         Засновником дошкільного закладу є  Олексіївська сільська рада, яка здійснює його фінансування, матеріально-технічне забезпечення, харчування та медичне обслуговування. КЗ «Олексіївський ЗДО»  функціонує з  1975 року. Знаходиться за адресою: Харківська область, Лозівський район, с.Олексіївка, вул. Центральна №9.

         Відповідно до законів України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та "Про освіту" мова навчання у Закладі дошкільної освіти – державна.

          У  зв’язку  зі збройною агресією Російської Федерації та запровадження на території України воєнного стану  відповідно до Указу Президента  України від 24 лютого  2022 року № 64/2022 «Про введення  воєнного стану в Україні», ПРОТОКОЛУ №10 від 15.08.2022 засідання Ради оборони Харківської області, РОЗПОРЯДЖЕННЯМ виконавчого комітету ОЛЕКСІЇВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ від 15 вересня 2022 року   № 204 «Про кадрові питання», з 15 вересня 2022 року  у ЗДО було запроваджено дистанційну  форму здобуття освіти.

         З-поміж актуальних питань в умовах воєнного стану найважливішими є такі:

-організація психологічної, методичної підтримки педагогічних працівників;

-підтримка дітей та батьків у складних ситуаціях;

-організація освітнього процесу з дітьми раннього та дошкільного віку;

-налагодження зв’язків і підтримка педагогічного партнерства ЗДО з батьками вихованців, представниками територіальних громад;

-надання різних видів психолого-педагогічної підтримки  вихованцям, батькам.    

         Діяльність закладу дошкільної освіти направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

- задовольняти  потреби громадян відповідної території в здобутті дошкільної освіти;

- реалізації державної політики в галузі освіти;

- збереження та зміцнення психічного, духовного і фізичного здоров’я  вихованців;

- виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин та рідної мови, національних цінностей Українського народу; 

- свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;

- формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду;

- виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти,;

- забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;

- здійснення соціально-педагогічного патронату сім'ї.

- формування у вихованців гігієнічних навичок та основ здорового способу життя, норм безпечної поведінки;

- надання всебічної допомоги сім’ї у розвитку, вихованні та навчанні дитини;

- оновлення змісту освіти, апробацію нових педагогічних технологій, методів і форм навчання.

  Проектна потужність   закладу дошкільної освіти  – 82 місця.

Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем протягом 9 годин.  Щоденний графік роботи закладу дошкільної освіти: з 7.00 – по 16.00. Під час  воєнного стану або надзвичайних ситуацій  щоденний графік роботи закладу дошкільної освіти змінюється: початок о 08.00 години, закінчення о 17.00.

У закладі функціонує – 2  різновікові  групи, які відвідує  32 вихованця.

У 2024 навчальному  році до школи підуть 8  випускників  ЗДО. Станом на 1 червня 2024 року подано  3 заяви  на влаштування дітей до ЗДО.

         Заклад дошкільної освіти розташований у типовому 2-х поверхневому будинку, в якому є музичний зал, адміністративні кабінети, методичний кабінет, медичний кабінет, харчоблок,  пральня,  2 групових кімнати.  Для кожної вікової групи обладнані ігрові майданчики з павільйонами. Для занять фізичною культурою на свіжому повітрі обладнані майданчики спортивним інвентарем.

  Матеріальна база забезпечена необхідними умовами для повноцінного виховання та навчання  вихованців, в наявності необхідний м‘який та твердий інвентар. Медичний кабінет обладнаний  безконтактними термометрами, антисептичними  засобами, ЗІЗ, медичними перчатками, шпателями тощо. З 01.09.2015 року в закладі дошкільної освіти працює «КУРС: Дошкілля», «КУРС: Сайт для  ЗДО».  

  КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.

         Кадрами  ЗДО  укомплектований згідно штатного розпису не повністю, на кінець 2024 навчального року   існує  вакансія  дієтсестри. Працює в  закладі освіти 8 педагогів: зокрема, педагогічних працівників - 5 осіб, з повною вищою педагогічною освітою – 3 особи, з базовою  середньою  - 2 особи.

         Рівень майстерності педагогів достатньо високий. Серед них — 2 педагога «спеціаліст», 1 педагог - «спеціаліст І категорії», 1 педагог - «спеціаліст ІІ категорії», 1 педагог - відповідає займаній посаді.      

 Дані про педагогічний стаж  працівників:

 

 Кількість педагогічних працівників

Стаж педагогічних працівників

 

 

 

 

 

 

 

 

 

до 3-х років

3-10 років

10-20 років

20-30 років

 

 

 

 

 

 

5

  0

2

 1

 2

 

 

 

                           

Педагогічні працівники закладу  обирають  різні види, форми і напрямки підвищення рівня своєї професійної  майстерності. Опановують цифрові  інструменти для забезпечення якості дошкільної освіти відповідно до суспільних викликів.    

Практичний психолог ЗДО, Демиденко Є.А., на протязі року підвищувала свою педагогічну кваліфікацію за допомогою проходження різних онлайн-курсів на платформах суб’єктів підвищення кваліфікації, а саме: Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні» (11 годин), Edera «Школа стійкості» (30 годин), «Сміливі навчати» (6 годин), «Дивись, слухай, спрямовуй: як вихователям підтримувати себе та дітей у надзвичайних ситуаціях»(30 годин), Prometheus «Небайдужі:базові емоційні потреби та взаємодія»(15 годин), «Травмообізнані: вплив травми на розвиток дітей раннього віку»(5 годин). Брала участь у онлайн – семінарах «Всеосвіта»: «Завершення навчального року та підготовка до наступного в умовах воєнного стану: законодавство, досвід, практика»; «Забезпечення єдності навчання, виховання і розвитку дітей у партнерстві з батьками», «Концептуальні положення, покладені в основу реалізації програми «Освіта і піклування», «Формування ігрової компетентності дитини дошкільного віку» за програмою «Освіта і піклування». Перегляд онлайн-трансляції «Освіта під час війни. Презентація результатів другого року дослідження».

         У  ЗДО складено перспективний план-графік курсової перепідготовки та атестації. Щороку педагоги закладу проходять атестацію педагогічних працівників відповідно до  «Типового положення» та «Змін до Типового положення» згідно перспективного плану, з виданням відповідних наказів та оформленням відповідних документів. У 2023 - 2024 навчальному році чергову атестацію пройшов  1 педагог ЗДО.               

 За результатами атестації:

Сіроха Д.Ю. –  музичний керівник, атестована  з  присвоєнням кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої  категорії».

         Аналіз освітнього процесу за навчальний рік показав, що вся освітня діяльність здійснювалась згідно вимог  Гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2015 № 446, нової редакції Базового компоненту дошкільної освіти, освітньої програми ЗДО  на 2023 /2024  н.р.,  Плану роботи на 2023/2024 н.р.,  плану  роботи психолога на 2023/2024 н.р., календарних планів  вихователів, музичного керівника та Стратегії розвитку ЗДО на 2021/ 2026 н.р., освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» та інструктивно-методичних рекомендацій щодо організації освітнього процесу  у 2023/2024 р. з урахуванням дистанційної форми роботи.

         Реалізовуючи державну політику в галузі дошкільної освіти, перед колективом були поставлені наступні завдання в  методичній, дослідно-експериментальній, освітній  роботі закладу дошкільної освіти на 2023 – 2024 навчальний рік:

1. Збереження, зміцнення психічного та фізичного здоровя вихованців в нових соціальних умовах воєнного стану.

2.Формування соціально-громадянської компетентності вихованців шляхом зміцнення національної ідентичності, утвердження позицій громадянина своєї країни, виховання ціннісного ставлення до своєї родини як частини історії, традицій, культури свого народу.

 3. Вдосконалювати рівень використання в освітньому процесі та взаємодії з батьківською громадою ресурсів та технологій глобальної мережі Інтернет.

4.Формування у вихованців психологічної зрілості та готовності до навчання у школі (життєві компетентності, мотивація, саморегуляція, вміння спілкуватися, інтерес до пізнавальної діяльності).

5.Спрямувати діяльність педагогів на формування розмовного мовлення вихованців шляхом використання сучасних технологій, розвитку зв’язного мовлення.

         30.08.2023 у ЗДО були проведені батьківські збори, на яких був обраний новий батьківський комітет, та обговорені питання  дистанційного навчання та  виховання  дітей. Батьки були ознайомлені з організацією, особливостями освітнього процесу та вимогами санітарного регламенту щодо дистанційної форми навчання. Також були визначені технічні можливості родин, знайдені ефективні компроміси.

         З вересня 2023 року в закладі дошкільної освіти працює консультативний пункт «Дошколярик», для батьків і дітей, які не можуть приєднуватися до освітнього процесу в онлайн-форматі, або мають потребу в індивідуальних заняттях. Для надання  допомоги працюють такі спеціалісти: вихователі, практичний психолог,музичний керівник. Консультативний пункт  на протязі навчального року  надавал консультативну допомогу батькам та вихованцям, працюючи за гнучким розкладом, виходячи із запитів батьків.

Вихователями кожної групи створено Viber-чати для спілкування з батьками. У створені групи  щоденно викладалися презентації, поради, завдання для дітей, моніторився стан здоров’я вихованців. Використовувались і інші засоби комунікації, зокрема: Facebook, Google Classroom. На сайті закладу у Facebook  педагоги розміщували цікаві завдання для вихованців, описи та алгоритми проведення дослідів та експериментів; розміщували  пам’ятки та поради, як організувати діяльність дітей вдома; надавали  посилання на корисні онлайн ресурси для розвитку та навчання  вихованців; організовувались онлайн виставки малюнків та поробок,  флешмоби, колажі. Також на сайті протягом навчального року було викладено тематичні  відеоролики.   Практичним психологом ЗДО  на платформі Google Classroom створено курс «Організація освітньої діяльності в ЗДО за допомогою дистанційних технологій в умовах воєнного стану». Основна мета курсу — прискорити  процес поширення файлів між педагогами та здобувачами освіти. Курс спрямований на психологічну підтримку всіх учасників освітнього процесу, постійно  доповнюється  корисними ресурсами для вихованців, батьків та працівників ЗДО.

Дистанційна освіта у ЗДО  проводилась згідно річного плану роботи та відображалась на сайті закладу  та в групі у Facebook, Viber. Для дистанційного навчання використовували  освітню платформу   Google Meet. Під час проведення освітньої роботи з дітьми вихователі дотримувалися  Санітарного  регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України 24.03.2016 р. №234 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 14.04.2016 р. №563/28693 з метою запобігання проблемам зору та серцево – судинним захворюванням.

 Педагоги забезпечували освітні потреби кожної конкретної родини, збагачували виховні вміння батьків, підтримували їх впевненість в особистих педагогічних можливостях.

Протягом  2023 – 2024 навчального року у ЗДО тривала робота по охороні життя, зміцненні здоров`я, фізичного розвитку  вихованців. Об`єднанні зусилля педагогів  та батьків допомогли сформувати належний інтерес дітей до рухової активності  та формування у дітей мотивації здоров’я і поведінкових навичок здорового способу життя.

Оптимізація рухового режиму забезпечувалась шляхом проведення різноманітних рухливих  ігор,  руханок, вправ.

 30.08.2023 у ЗДО були проведені батьківські збори, на яких був обраний новий батьківський комітет, та обговорені питання  дистанційного навчання та  виховання  дітей.

          З 18.09.2023 по 22.09.2023 у ЗДО було проведено тиждень безпеки дорожнього руху. Проведені  тематичні заняття на яких, вихованці знайомились з  правилами дорожнього руху: облаштування дороги, дія світлофора, дорожні знаки. Також  діти прийняли участь  у селфі-марафоні «Я і дорожні знаки». З батьками вихованців була проведена інформаційно-просвітницька робота щодо алгоритму дій у надзвичайних  ситуаціях.

4 жовтня до всесвітнього дня захисту тварин, вихованці нашого закладу приєдналися до флешмобу "Наші улюбленці", де діти представили фото домашніх тварин, про яких вони піклуються, доглядають, дарують їм любов і турботу. 

         До Дня захисників та захисниць України у ЗДО було проведено тиждень патріотичного виховання. Наші вихованці разом з батьками, виготовили  малюнки-побажання до свята.

З 06.11.2023 по 10.11.2023 було проведено тематичний тиждень дитинства, метою якого було: формування національної свідомості та самосвідомості кожної особистості, розвиток емоційного інтелекту дитини та розвиток комунікативних навичок.

          9 листопада до Дня української  письменності та мови вихованці  вивчили вірші, а  батьки  надіслали відео їх виконання. У групах пройшли тематичні заняття: «Українська народна казка», цікавими стали онлайн ігри з народознавства «Символи України». На музичних заняттях лунали українські пісні.

          З метою привернення уваги учасників освітньо-виховного процесу до проблеми насилля у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насильства, з 25.11.2023р. по 10.12.2023р. у  ЗДО були проведені заходи в рамках  Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

         Наші вихованці, разом з батьками, прийняли активну участь у циклі  святкування  Новорічних та Різдвяних свят, підсумком яких були зроблені:  флешмоб  «Солодкий сон в очікуванні Миколая», онлайн виставка малюнків «Зима-чарівниця», онлайн виставка поробок «Різдвяні фантазії», відеоролик «Святкування Коляди-українська традиція». Для батьків була проведена консультація «Безпека дитини під час Новорічних свят».

         У лютому місяці наші вихованці стали учасниками рекорду України «Найбільша кількість занять доброти» в рамках  ІІІ Міжнародного заняття доброти  Благодійного фонду допомоги безпритульним тваринам «Щаслива лапа».

         До дня рідної мови  21 лютого музичний керівник ЗДО зробила відеоролик «Мово наша, рідна мова», у якому активну участь приймали батьки і діти.

         З 15.04.2024 по 19.04.2024 у ЗДО було проведено «Тиждень безпеки життєдіяльності вихованців» та день ЦО. З  вихованцями було проведено бесіди, тематичні онлайн заняття з метою відпрацювання стереотипів поведінки в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій.     Проведено  онлайн  заходи  агітаційно – пропагандистського характеру з питань надзвичайних ситуацій та захисту  від їх наслідків серед батьків. Надані  практичні поради щодо дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та нестандартних  побутових умов, надання першої долікарської допомоги, а також проведені консультації на теми:

-«Дитячий дорожньо-транспортний травматизм. Умови запобігання»;

-«Дитина сама вдома. Небезпечність вашого малюка» ;

- «Здоровя вашої дитини».

Також були організовані і проведені  онлайн заходи: виставка робіт «Весна красна вже прийшла», «Великоднє диво у нашому садочку»; «Наші випускники: радість та гордість». Створені креативні відеоролики  до Дня матері та до Дня вишиванки.

31.05.2024  у закладі освіти пройшли онлайн батьківські збори, на яких практичний психолог звітувала про результати освітньо-виховної роботи у ЗДО. Батьки  були ознайомлені з організацією літнього оздоровлення та відпочинку вихованців, надані рекомендації щодо попередження дитячого травматизму влітку.

         У ЗДО проводиться робота з вирішення проблем соціального захисту вихованців. Своєчасно виявляються і ставляться на облік діти сироти, напівсироти, діти з багатодітних та малозабезпечених родин, діти батьків учасників АТО, діти ВПО.  У 2023 – 2024 навчальному році загальна кількість  вихованців пільгового контингенту – 18  осіб (станом на 01.06.2024).

Категорія дітей

Кількість родин

Багатодітна родина

8

Діти учасників бойових дій в зоні АТО

2

Діти ВПО

5

Малозабезпечена родина

1

Патронатна родина

1

Разом

17

         З батьками проведена роз’яснювальна робота щодо права користування пільгами, та бесіди   щодо захисту прав дітей від будь-яких форм насильства з метою недопущення випадків жорстокого поводження з дітьми в сім’ях, а також відстеження подібних випадків з іншими дітьми.

Педагогічний колектив ЗДО працює  спільно з  службою у справах дітей  Олексіївської сільської ради.

  ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ У  ЗДО

         Матеріально-технічний стан харчоблоку закладу задовільний. Технологічне та холодильне обладнання  для м’ясної продукції, рибної,   молочної і холодильник для збереження продуктів в робочому стані.      Холодильники забезпечені термометрами. Системи водопостачання та каналізації функціонують. На харчоблоці встановлено фільтр  для очищення води.

         Серед працівників харчоблоку проведено навчання щодо дотримання правил безпечної експлуатації технологічного обладнання та санітарно-гігієнічних норм виробничого процесу. Працівники харчоблоку мають відповідну освіту, стаж роботи, пройшли медогляд.

  ПРОВЕДЕННЯ РОБОТИ ПО ЗВЕРНЕННЮ ГРОМАДЯН.

         На виконання Закону  України «Про звернення громадян»

від 02.10.1996 р., Указу Президента України   від 7 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», інструкції з діловодства за зверненнями громадян,  проведено ряд заходів, а саме: ведуться  журнали обліку особистого прийому громадян, реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.

         Фінансово-господарська діяльність ЗДО здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України, Статуту  ЗДО, згідно кошторису на рік, який формується із фінансових асигнувань, що надходять із місцевого бюджету; благодійних та спонсорських надходжень. Все, що придбано і подаровано батьками ставиться на облік. Щороку проводиться інвентаризація матеріальних цінностей.

         Основні проблеми закладу дошкільної освіти, що зберігаються на даний час і потребують фінансування,це:капітальний ремонт   пральні, проведення ремонтних робіт фасаду, проведення ремонтних робіт найпростішого тимчасового укриття, оснащення найпростішого тимчасового укриття, встановлення пожежної сигналізації, придбання необхідного господарчого обладнання,  відповідно до вимог НАССР, придбання технологічного обладнання харчоблоку (електросковорода, пристрій для протирання, дошки обробні і т.п.), придбання ігрового обладнання, методичних посібників, педагогічної літератури.  

Основні напрямки подальшого розвитку закладу дошкільної освіти є:

 творення сучасного освітнього простору у закладі, що забезпечить потреби дітей у якісній освіті та потреби педагогів у розвитку власної професійної компетентності;

творення умов для формування здоров’язбережувального середовища в закладі;

 -забезпечення якісного управління освітнім процесом та системне підвищення якості дошкільної освіти на інноваційній основі; удосконалення змісту методичної роботи, дистанційної освіти;

 -оптимізація взаємодії педагогів  з батьками в сучасних умовах;

 - формування іміджу закладу.

 Дякую вихователям, батькам за працю!

 

 

 

 

ЗВІТ  керівника ЗДО

      На виконання Національної доктрини розвитку освіти, п. 3 наказу Міністерства освіти і науки від 23.03.2005 № 178,  «ПОЛОЖЕННЯ про заклад дошкільної освіти» постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 86) , з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базуються на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації  я,   Тинякова З.В.   ,  керівник закладу дошкільної освіти КЗ «Олексіївський ЗДО» ,   освіта педагогічна середня базова  , педагогічний стаж 45 роки , звітую про основні напрямки  діяльності  ЗДО за 2022-2023 навчальний рік.

   Головними завданнями мого звіту, як засобу  інформування громадськості є

- забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти,  

- забезпечення прозорості у діяльності   ЗДО;

-задоволення інформаційної потреби різних груп користувачів: це і батьки, і педагоги, і засоби масової інформації та органи влади.

       КЗ «Олексіївський ЗДО»  у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, Положенням про  заклад дошкільної освіти,  оновленим Базовим компонентом дошкільної освіти , Закону України «Про охорону праці»  Закону України «Про цивільну оборону» , Закону України «Про дорожній рух» , Закону України «Про відпустки» ,Кодексу «Про працю» , Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді; рішеннями  Олексіївської сільської  ради і її виконавчого комітету ; освітньою програмою  « Дитина»,   а також відповідно власного Статуту та річного плану роботи  ЗДО, ПОЛОЖЕННЯ про внутрішню систему забезпечення якості освіти КЗ «ОлексіївськогоЗДО» , ПОЛОЖЕННЯ про академічну доброчесність в КЗ  «ОлексіївськогоЗДО», Стратегії розвитку КЗ «ОлексіївськогоЗДО» на 2021-2026роки,

  Засновником дошкільного закладу є  Олексіївська сільська рада, яка здійснює його фінансування, матеріально-технічне забезпечення, харчування та медичне обслуговування.   ЗДО  функціонує з  1975 року.

Знаходиться за адресою:

 с.Олексіївка вул. Центральна №9 Лозівського району,Харківської обл.

 E-mail: olexeydnz_73@ukr.net  код ЄДРПОУ42574000

Мова освітнього процесу та мова повсякденного спілкування у  ЗДО є українська.

         У  зв’язку  зі збройною агресією Російської Федерації та запровадження на території України воєнного стану  відповідно до Указу Президента  України від 24 лютого  2022 року № 64/2022 « Про введення  воєнного стану в Україні»,   , ПРОТОКОЛУ №10 від 15.08.2022 засідання Ради оборони Харківської області , РОЗПОРЯДЖЕННЯ виконавчий комітет ОЛЕКСІЇВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ від 15 вересня 2022 року   № 204 «Про кадрові питання», з 15 вересня 2022 року  у ЗДО було запроваджено дистанційну  форму здобуття освіти вихованцями   заклад.

   З-поміж актуальних питань в умовах воєнного стану найважливішими є такі:

організація психологічної, методичної підтримки педагогічних працівників;

підтримка дітей та батьків у складних ситуаціях;

організація освітнього процесу з дітьми раннього та дошкільного віку;

налагодження зв’язків і підтримка педагогічного партнерства ЗДО з батьками вихованців, представниками територіальних громад;

надання різних видів психолого-педагогічної підтримки  вихованцям, батькам.    

   Головна мета діяльності  ЗДО: забезпечення пріоритетності дошкільної освіти як фундаменту цілісної  системи неприривної освіти,забезпечення її високої  якості для всіх вихованців відповідного віку , виконання вимог оновленого Базового компонента  .

     Діяльність керівника  ЗДО направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.

  Проектна потужність   закладу дошкільної освіти  – 90 місць.

Режим роботи закладу -  з 10,5 годинним   перебування дітей:

 з   6.30  до 17.00 год. 

Функціонує – 2  різновікові  груп, які відвідує  31 вихованець.

 Заклад дошкільної освіти розташований у типовому 2-х поверхневому будинку, в якому є музичний зал, адміністративні кабінети,методичний кабінет, медичний кабінет, харчоблок,  пральня,  2 групових кімнати. 

Для кожної вікової групи обладнані ігрові майданчики з павільйонами. Для

занять фізичною культурою на свіжому повітрі обладнані майданчики

спортивним інвентарем.

  Матеріальна база забезпечена необхідними умовами для повноцінного виховання та навчання  вихованців, в наявності необхідний м‘який та твердий інвентар.

   Медичний кабінет обладнаний  безконтактними термометрами, антисептичними  засобами, ЗІЗ, медичними перчатками, шпателями тощо.

 У 2023 році до ЗОШ підуть 10  випускників  ЗДО.

 Станом на 1 червня 2023року подано  3 заяви  на влаштування дітей до ЗДО      З 01.09.2015 року в закладі дошкільної освіти працює «КУРС: Дошкілля», «КУРС: Сайт для  ЗДО»  

 

  КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

    Кадрами  ЗДО укомплектований згідно штатного розпису не повністю, на кінець 2023 навчального року   існуює  вакансії   дієтсестри .

Працює в  закладі освіти 10 осіб: зокрема, педагогічних працівників - 5 осіб , з повною вищою педагогічною освітою    3 особи, з базовою  середньою  - 2 особа.

   Рівень майстерності педагогів достатньо високий. Серед них — 1 педагог  «спеціаліст I категорії», 3  - «спеціалісти» .1- відповідають займаній посаді.

     

 Дані про педагогічний стаж  працівників:

 

 

Стаж педагогічних працівників

Кількість педагогічних працівників

до 3-х років

3 -10 років

10 -20 років

20 -30 років

понад

40 років

5

  0

2

 1

 1

 1

 

   Фаховий рівень  керівника ЗДО та педагогічних працівників забезпечується безперервною системою підвищення кваліфікації  на рівні закладу дошкільної освіти, шляхом проходження  курсів підвищення кваліфікації кадрів при  ХАНО, 1 раз у 5 років ,участі у вебінарах , конференціях , семинарах,онлайн-марафонах ,а саме:

26.08.2022 керівник ЗДО взяла участь у семінарі управління ДСЯО у Харківській області для керівників ЗДО    «Внутрішня система забезпечення якості освіти: підсумки та плани»;

- 23 вересня педпрацівника ЗДО  приєдналися до онлайн урочистостей з нагоди Всеукраїнського Дня дошкілля «Сучасне дошкілля під крилами захисту»

- 27. 09.2022   онлайн-семінар  «Академічна доброчесність у закладі дошкільної освіти»

-29.09.2022 участь у  STEM-майстерні  «Від STEM-навчання до міжнародного визнання»

- 30.09.2022 взяли  участь у  Всеукраїнській науково-практичній конференції  

   «ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД ВИХОВАТЕЛІВ ЗДО: УРОКИ ВІЙНИ І ПЕРЕМОГИ»

- 08.11.2022 участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Готовність дитини старшого дошкільного віку до навчання в умовах реформування української школи»

- 18.11.1022   -   участь у Всеукраїнському  семінару «Ефективна комунікація та культура мовлення».

- 02.02.2023 - участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції "Трансформаційні процеси у роботі закладів дошкільної освіти в реаліях нових освітніх тенденцій";

-  21.02.2023 - участь у Всеукраїнській науково-практична конференції для працівників ЗДО : « Український заклад дошкільної освіти в системі освітніх реформ та трансформації»   

- 22.02.2023 участь у вебінарі “Підтримка дітей та педагогів дошкілля в умовах війни”,  у форматі  «Ранкова кава»з «Практикою управління дошкільним закладом»

 - 23.02.2023 «Ранкова кава»з Ніною Омельяненко «Трудові відносини в умовах воєнного стану:прийняття, звільнення,простій.»

-  01.03.2023 Вебінар «Як навчити дітей безпечної поведінки в інтернеті у воєнний час»

- 10.03.2023 -  участь у семінару-тренінгу для директорів закладів дошкільної освіти «Організація роботи з документами у закладі дошкільної освіти». 

- 16.03.2023 взяли участь у   онлайн-коворкінгу  «Інфомедійна грамотність як важливий чинник формування національної стійкості у протистоянні загрозам інформаційної війни»;

 - 21-22.03. 2023  взяли участь в  онлайн-форматі  в Всеукраїнському освітньому марафоні на тему: «Сучасна українська: ефективна комунікація»;

- 29.03.2023-участь у  Всеукраїнському методологічного семінару на тему: «Використання інноваційних технологій у взаємодії з дітьми дошкільного віку»;

- 06.13,20 квітня 2023 участь у   Всеукраїнській  науково-практичній онлайн-конференцію «Готовність дитини старшого дошкільного віку до систематичного навчання в школі»;

- 11 квітня 2023 участь у семінарі-практикумі «Психологічна підтримка та допомога під час війни: практичні техніки для застосування в освітньому процесі та задля самовідновлення»;

-13.05.2023  участь в  онлайн-семинаі  «Як правильно завершити діловий рік»

-16.05.2023 участь педпрацівників у  Всеукраїнському  онлайн марафоні «ВзаємоДіЯ» у рамках проєкту «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», який реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти» у рамках проєкту СПІЛЬНО – програми Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФТ.

- 18.05.2023 участь у  практичному вебінарі від всеукраїнського науково- методичного  журналу «Дошкільне виховання» за темою «Дистанційна освіта  для дошкільнят»

    Практичний психолог ЗДО, Демиденко Є.А., прийняла участь в експрес-опитуванні практичних психологів сфери освіти з метою з’ясування потреби у знаннях, компетентностях, практичних та методичних інструментаріях під час надання психологічної підтримки педагогічним працівникам та здобувачам освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 07.11.2022 № 4/3210-22 «Про проведення опитування»), ініційованне Першою леді України.

     У  ЗДО складено перспективний план-графік курсової перепідготовки та атестації.   Щороку педагоги закладу проходять атестація педагогічних працівників відповідно до «Типового положення» та «Змін до Типового положення» згідно перспективного плану, з виданням відповідних наказів та оформленням відповідних документів на базі  КЗО «Олексіївський ліцей».

  У 2022 - 2023 навчальному році чергову атестацію пройшли  2 педагога ЗДО.               

 За результатами атестації:

 Демиденко Є.А.. –  практичний психолог, атестована  з  присвоєнням кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої  категорії»;

 Перцева С.М. – вихователь  ,  встановлено  11 тарифний  разряд .

   Центром методичної допомоги педагогічним працівникам  ЗДО  є методичний кабінет, робота якого організовується з урахуванням вимог нормативно-правових актів. Педагогічні працівники ЗДО постійно підвищують власний фаховий рівень з оволодіння цифровими інструментами для забезпечення якості дошкільної освіти відповідно до суспільних викликів. Зокрема, за допомогою реєстрації і проходження різних онлайн-курсів на платформах суб’єктів підвищення кваліфікації.

       

 Аналіз освітнього процесу за навчальний рік показав, що вся освітня діяльність здійснювалась згідно   вимог Гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2015 № 446   , нової редакції Базового компоненту дошкільної освіти, освітньої програми ЗДО  на 2022 – 2023 навчальний рік, Плану роботи на навчальний 2022/2023  рік  у ЗДО,плану  роботи психолога на 2022-2023 н.р. календарних планів  вихователів,музичного керівника та Стратегії розвитку ЗДО на 2021 – 2026 рр., освітньої програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина» та інструктивно-методичних рекомендацій щодо організації освітнього процесу  у 2022/2023р з урахуванням дистанційної форми роботи.

         Реалізовуючи державну політику в галузі дошкільної освіти, перед колективом були поставлені наступні завдання в  методичній, дослідно-експериментальній, освітній  роботі закладу дошкільної освіти на 2022 – 2023 навчальний рік:

1. Реалізація завдань розвитку  морально-духовного-патріотичного виховання дошкільників як важливого чинника соціалізації.

 2. Вдосконалювати рівень використання в освітньому процесі та взаємодії з батьківською громадою ресурсів та технологій глобальної мережі Інтернет

3.Формування психологічної зрілості та готовності до навчання у школі (життєві компетентності, мотивація, саморегуляція, вміння спілкуватися, інтерес до пізнавальної діяльності), створення умов для участі  вихованців у різних видах діяльності .

4.Гра, як природний ресурс дитини для подолання кризових ситуацій.

            

     21.09.2022 у ЗДО були проведені батьківські збори,  на яких був обраний новий батьківський комітет ,та були обговорені питання  дистанційного навчання та  виховання  дітей.

 Для  запровадження дистанційної форми організації освітнього процесу батьки мали  стати партнерами педагогічних працівників. Тобто перша робота має здійснюватися саме з ними, а вже далі з їхніми дітьми.

  Педагогічними працівниками ЗДО у GOOGLE CLASSROOM(безкоштовний вебсервір,створений GOOGLE) створено курс "Організація освітньої діяльності в ЗДО за допомогою дистанційних технологій в умовах воєнного стану". Цей курс   доповнювавався корисними ресурсами для дорослих та дітей. Ресурси спрямовані на психологічну підтримку та достовірне інформування вихованців та їх батьків.

           На сайті ЗДО та в створених групах із батьками та вихователями, практичним психологом в соціальних мережах Viber, Фасебук  ми розміщюємо  завдання і рекомендації для батьків щодо роботи з  вихованцями, відповідно до їхнього віку;   для отримання інформаційно-освітніх та психолого-педагогічних послуг; використовуємо  електронну платформу   GoogleMeet ,що   забезпечує оптимальний зворотний зв’язок. Основними формами онлайн-комунікацій у ЗДО  є: відеоконференція ,   анкетування, робота в групах соціальної мережі,завдяки яким  вихователі :

- вели моніторинг стану здоров’я дітей;

- розміщювали  пам’ятки та поради, як організувати діяльність дітей вдома;

- надавали  посилання на корисні онлайн-ресурси для розвитку та навчання  вихованців;

- проводили  анкетування та опитування на різні теми;

- розміщувались цікаві завдання для вихованців, відеозаняття;

- організовувались виставки малюнків та виробів,  флешмоби,колажі.

При цьому педагогами враховувався вік дітей .  Добирались цікаві ігри та вправи, які не вимагають тривалого перебування дитини біля гаджета. Завдання постійно оновлювались. Здійснювався зворотній зв’язок.

    Батькам було запропоновано перелік сайтів з посиланнями , матеріали яких  є  корисними і для   батьків, дітей,  та усіх інших учасників освітнього процесу .

 Це:

1.«Сучасне дошкілля під крилами захисту» HTTPS://MON.GOV.UA/UA/OSVITA/DOSHKILNA-OSVITA/SUCHASNEDOSHKILLYA-PID-KRILAMI-ZAHISTU/PEDAGOGAM-ZAKLADIV-DOSHKILNOYI-OSVITI  

2. Платформа розвитку дошкільнят “НУМО” Навички для дошкільнят. https://numo.mon.gov.ua/.

3. Онлайн-садок НУМО – спільний проєкт ЮНІСЕФ та Міністерства освіти і науки України. Розвивальні відеозаняття для дітей 3-6 років https://www.youtube.com/playlist?list=PLJ231j4oXT7GY_u4kkhrKIpVJLyS2WLg

4. Онлайн-медіаресурс, присвячений освіті та вихованню дітей в Україні https://osvitoria.media/  

5. Платформа «Розвиток дитини». Практичні завдання для всебічного розвитку дітей https://childdevelop.com.ua/

6. Мультики, книги, казки, що допоможуть відволікти дітей під час перебування в укритті https://dytyna.blog/multyky-knygy-kazky-shhodopomozhut-vidvolikty-ditej-pid-chas-perebuvannya-v-ukrytti/

7.Мультфільм«Небезпечні  знахідки».  https://www.youtube.com/watch?v=gx7XHXAL2_g

 8. Мультфільм «Про мінну безпеку: Лісовий скарб» ЮНІСЕФ https://www.youtube.com/watch?v=V5JZWI8TrEY

9. Поради від захисника України: МОН розробило інформаційний комікс для дітей у воєнний стан https://mon.gov.ua/ua/news/poradi-vidzahisnika-ukrayini-mon-rozrobilo-informacijnij-komiks-dlya-ditej-u-voyennij-stan

10. Аудіоказки українською https://audiokazky.in.ua/

11. Ігри для зняття стресу у дітей https://dytyna.blog/igry-dlya-znyattyastresu-u-ditej/.

  12. https://logiclike.com/uk

(ЛогікЛайк) - освітній сайт для дітей 5-12 років. Це повноцінний комплекс для занять логікою і математикою.

13. Всеукраїнська програма ментального здоров’я «ТИ ЯК?» , яку ініціювала  перша леді України Олена Зеленська, і яка направлена на інтегрування психосоціальної підтримки та психологічної  допомоги на всіх рівнях  української освіти.

  Дистанційна форма дає змогу    приєднуватися  до  освітнього процесу із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій   у зручний для здобувачів  та батьків   час  .

    В ЗДО використовується синхронне і асинхронне навчання.

Синхронне навчання – це процес, коли відбувається онлайн-заняття, а асинхронне – коли вихователь записує відеозаняття або записує, наприклад, мотиваційне відео і передає його батькам для самостійного опрацювання дітьми. Якщо дитина не може самостійно опрацювати наданий матеріал, то батьки опрацьовують його разом із дитиною у зручний для них час.

   Розміщення на вебресурсах ЗДО матеріалів  методичних   кейсів, банку розвивальних ігор та вправ із різних напрямів виховання та розвитку дітей дошкільного віку, відео заняття, описи та алгоритми проведення дослідів та експериментів , задля організації пізнавально-дослідницької діяльності дітей, забезпечує  їх  повноцінний  розвиток.

    Під час проведення  освітньої роботи з дітьми вихователі стежать за   дотриманням  вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України 24.03.2016 № 234 та зареєстрованого в Міністерствіюстиції України14 квітня 2016 № 563/28693 з метою запобігання проблемам зору та серцево-судинним захворюванням.

   Заняття з використанням комп’ютерів та інших гаджетів дозволяється проводити для  вихованців  старшого дошкільного віку два рази на тиждень (не більше одного разу протягом дня). Безперервна тривалість роботи з комп’ютером не повинна перевищувати 10 хвилин. Після занять з  вихованцями проводемо  зорову гімнастику.  

  Дистанційна освіта у ЗДО  проводилась згідно Річного плану роботи ,та відображується на сайті закладу  та в групі у Фасебук , Вайбер.

   Так,наші вихованці прийняли участь  у найбільшій та найрекорднішій дистанційній  Олімпіаді в Україні «Всеосвіта Осінь - 2022», «Всеосвіта   Зима – 2022/2023»,  «Всеосвіта Весна - 2023»,   дипломи та подяки були виставлені на  сайті закладу та в онлайн-групах  .

       До Всесвітнього дня захисту тварин, 4 жовтня ,  вихованці нашого закладу приєдналися до флеш-мобу "Наші улюбленці", де діти представили фото домашніх тварин, про яких вони піклуються, доглядають, дарують їм любов і турботу. 

     У середині жовтня ,до  світлого дня Покрови Пресвятої Богородиці ,коли ми святкуємо День захисників та захисниць України ,у ЗДО було проведено тиждень патротичного виховання. Наші вихованці , разом з батьками, приготували малюнки-побажання до свята.

   з  24.10.2022 по 29.10.2022. у ЗДО було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху.     Безпека на дорозі – це безпека життя. Безпека дітей іноді стає складним завданням, адже батьки не можуть завжди бути поряд. Разом з вихователями та батьками вихованці знайомились з найважливішими правилами дорожнього руху для дітей, які стануть їм у пригоді. А також прийняли участь  у селфы -марафоні « Я і дорожні знаки».

Дітям також було запропоновано до преглядум  навчаючи мультфільми:

-Азбука безпеки – Світлофори - Сборник (всі серії) .

 -мультфільм "Казка про вогняну іскринку" для ознайомлення з ОБЖД з теми "Світ з теплим вогнем - світ без пожежі"
     Для батьків було розміщено матеріал
Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України про те, як  розповісти малечі про небезпеку, яку несуть у собі вибухонебезпечні та підозрілі предмети. У  разі виявлення ВНП! Правила досить прості і кожна дитина має їх не лише знати, а й розуміти та дотримуватись:

не підходь, не чіпай

відійди на безпечну відстань

зателефонуй 101 або 102

   9листопада , до День української  письменності та мови - свято,яке щороку відзначається в Україні  в день вшанування пам'яті Нестора – Литоптсця ,вихованці вивчили вірші, а  батьки  надіслали відео їх виконання.

     З метою створення й підтримка у ЗДО безпечного психологічного, фізичного, безбар’єрного середовища для всіх учасників освітнього процесу ,

з 25.11.2022р по 11.12.2022р у садочку будуть проведені заходи щодо Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» .

  Практичним психологом ЗДО для батьків вихованців  було підготовлено та розміщено на сайті Фасебук такий матеріал:

Консультації :

- «Дистанційне навчання у ЗДО»

- «Дитина і соціальні мережі: що варто знати батькам, щоб захистити дитину.»

- «МЕДІАГРАМОТНІСТЬ ТА БЕЗПЕКА ВАШОЇ ДИТИНИ»

-Гарячі лінії  психологічної допомоги в Україні»

Пам'ятки  для батьків

"Корекція тривожності"

-  «Як зробити спілкування з дитиною доброзичливим?»

 "Як зберегти психічне здоров'я дитини?"

- «ЩО потрібно дитині ,щоб відчувати емоційну стабільність.»

- «Емоційна готовність старшого дошкільника до входження у систему взаємин у школі

Поради від UNICEF:

-  «4вправи для швидкого зниження стресу дитини під час гострих кризових

  ситуацій»

-   «Як вберегти  дитину від  гіподинамії під час дистанційного навчання»

    Наші вихованці, разом з батьками , прийняли активну участь у циклі  святкування  Новорічних та Різдвяних свят  , підсумком яких були зроблені відео - «Через поле , через гай іде до діток Миколай», «Колядки всім на радість», «Щедрий  вечір тобі, пане господарю», а також флешмоб «Зимові розваги наших вихованців».

   Для батьків була проведена консультація «Безпека дитини під час Новорічних свят».

   До дня Єднання Нації ,яке ми відзначали 16 лютого,з метою виховання у дітей патріотичних почуттів та гордості до нашої країни, дітям було запропоновано переглянути відеоролик О.Полковникової «День Єднання»,та  зроблено колаж малюнків на тему   «Ми сильні, бо ми єдині». Вихованці нашого закладу  та їх батьки   радо долучилися  до  акції «Обереги для наших захисників». Вони власноруч виготовили листівки та поробки  , які    були передані  нашим захисникам.

     Ці частиночки дитячої любові і поваги стали своєрідними оберегами для захисників нашої Батьківщини. Адже кожний вироб несе з собою тільки добро, позитивну енергетику та захист. А там, на передовій, щирі слова неодмінно додадуть воїнам віри та витривалості, вбережуть від ворога.

     Патріотичні почуття у дітей не виникають самі, вони є результатом спільної ідейно-виховної роботи сім’ї та закладу дошкільної освіти, і головне не пропустити той момент, коли виховні зусилля будуть мати найкращій ефект, коли проведена робота дасть високий результат. На заняттях вихованці  ознайомились з держаними символами : прапор, герб та гімн, розглянули та обговорили український національний одяг . До дня мови ,за допомогою батьків ,ми провели флешмоб «Мово наша, рідна мова»,а також ,на протязі навчального року були організовані такі заходи -до дня свята жінок –вірші та мастер клас «Квіти для мами»; флешмоб до дня Землі –«Земля.Природа.Майбутне.»;  колаж  «З мрією про Космос».До Великодня діти підготували дуже цікаві поробки, а до дня Матері та Дня вишиванки вивчили вірші ,та намалювали малюнки.

     У цьому році наш ЗДО прийняв участь у ІІ Міжнародному занятті доброти , яке проводить  Благодійний фонд допомоги безпритульним тваринам «Щаслива лапа»,за що наші вихованці отримали нагороду- СЕРТИФІКАТ учасників міжнародного заняття доброти.

     З 17.04.2023 по 21.04.2023 у ЗДО було проведено «Тиждень бепеки життєдіяльності вихованців » та день ЦО.

  З  вихованцями було проведено бесіди, заняття в залежності від віку, з метою відпрацювання стереотипів поведінки в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій , квест з логіко-математичного розвитку «Як захиститися від диму вдома»,мультфільм «Безпека на території війни»,

правила безпечної поведінки «Сам вдома»та інш.  

      Проведено онлайн - заходи  агітаційно – пропагандистського характеру з питань надзвичайних ситуацій та захисту  від їх наслідків серед батьків. Надані  практичні поради щодо дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та нестандартних  побутових умов, надання першої долікарської допомоги, дотримуючись протиепідемічних заходів,консультації на тему:

-«Основні правила дорожнього руху для дітей»;

-«Як прищепити  дитині звички здорового харчування» поради фахівців /НУШ/.

Підготували ПАМЯТКУ для батьків:»Що ви повинні знати про безпеку дитини дошкільного віку»,всі матеріали  є в онлай-групах.

Практичний психолог ЗДО, Демиденко Є.А.,постійно поповнює сайти наших онлайн-ресурсів  матеріалами для допомоги батькам і вихованцям в такий важкий час. Ось деякі теми ,які дуже  допомогли батькам :

-«Панічна атака»;

-ігри для зняття стресу у дітей ;

-ігри на подолання агресії ;

-«Як захистити дитячу психіку  під час війни»;

-Вправи для заспокоєння  й психічної підтримки дорослих і дітей ./НУШ/

-«Стійкійкість для стійких»;

-консультація «Ознаки нестачі батьківської уваги  у  дітей».

     У лютому у ЗДО було проведено батьківські збори в онлайн-форматі,  на яких батьки  поділилися своїми враженнями  від проведення онлайн-навчання - які завдання було виконувати легко, які важко, що більше подобалося дітям, а також було запропонувано визначитися з тим, яких завдань вони б хотіли бачити більше. Опитування показало, що  вихованцям подобаються творчі завдання, а також відео пізнавального характеру. Завдання на розвиток мови, вивчення віршів даються важко. Обговорили  надалі можливості, форми і методи дистанційної освіти.  

 

Вихователі постійно проводять опитування батьків про місцезнаходження вихованців, у ЗДО працює  «Телефон довіри».